БугаријаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Медово/Medovo, Поморие/Pomorie, Бургас/Burgas, Югоизточен регион/South-East: 8214

8214

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Медово/Medovo, Поморие/Pomorie, Бургас/Burgas, Югоизточен регион/South-East
Град :Медово/Medovo
Регионот 3 :Поморие/Pomorie
Регионот 2 :Бургас/Burgas
Регионот 1 :Югоизточен регион/South-East
Земја :Бугарија(BG)
Поштенски :8214

Други Информации
Јазик :Bulgarian/English (BG/EN)
Регионален Код :BG-02
ширина :42.69415
должина :27.57288
Временска Зона :Europe/Sofia
Координирано Универзално Време :UTC+2
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Медово/Medovo, Поморие/Pomorie, Бургас/Burgas, Югоизточен регион/South-East се наоѓа во Бугарија. Нејзините поштенски код е 8214.

Другите се е достапен
Медово/Medovo, Поморие/Pomorie, Бургас/Burgas, Югоизточен регион/South-East,8214 ©2014 Поштенски Пребарување